2.3.47.2, 2017-10-10 18:26:25
Neden Castrol?

Neden Castrol?

Volkswagen için özel olarak geliştirildi.

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’de 4 yıl üst üste şampiyon olan Volkswagen’in, bu başarıdaki en büyük iş ortaklarından biri olan Castrol, yarış parkurlarından elde edilen bu sinerjiyi ve uyumu Volkswagen’in yol otomobillerine de taşıyor. Örneğin, fabrikadan çıkan her Volkswagen’in motoruna konulan ve araç stok süreleri de dikkate alınarak normal yağlara göre daha uzun ömürlü olması için geliştirilen özel ilk dolum yağı, Volkswagen Yetkili Servislerinde yaptırdığınız her periyodik bakımda aracınızda kullanılmaya devam ediyor.

Neden Castrol?

Gemeinsam entwickelt.

Castrol, bu benzersiz deneyimi dünyaca tanınmış ve takdir edilen ürünlerin oluşturulmasında kullandı. 2005 yılından bugüne Volkswagen Motorsport ekibiyle birlikte büyük başarılara imza attı ve yüksek performansını dünyaya kanıtladı

100 yılı aşkın süredir yenilikçi, güçlü yağlar ve yağ odaklı çözümler keşfetmek için tutkulu bir şekilde çalışıp elde ettiği başarıları şimdi, dünyanın önde gelen araştırma ve geliştirme çalışmalarına yaptığı yatırımlar ile pekiştirerek gelecekteki başarılarının temelini oluşturuyor. Bu nedenle Castrol Professional ürünleri, Volkswagen tarafından onaylanıp tavsiye ediliyor. Her yeni Volkswagen aracın motor yağı kapağında yer alan yönlendirmelerde Castrol kullanılmasının tavsiye edildiğini görebilirsiniz.

Castrol Professional, Volkswagen'in tercihi olabilmek için endüstri standartlarının ve şartnamelerinin çok üzerinde bir performans göstermiş, bu standartları fazlasıyla yerine getirmiştir. Bu da, Volkswagen sahiplerinin araçları için en iyi yağı aldıkları anlamına gelir.

Castrol EDGE Professional

Castrol EDGE Professional LongLife III

Fluid Strength TechnologyTM ile geliştirilmiş Castrol EDGE Professional, Castrol'ün en güçlü motor yağıdır. Benzersiz gücü, çeşitli sürüş hızlarında metallerin birbiriyle temasını ve sürtünmeyi azaltır, motorun maksimum performansla çalışmasını sağlar.

Bunları biliyor musunuz?

  • Motor basınçları son 10 yılda iki katına çıktığı için, günümüzün motor yağlarının daha güçlü olması gerekmektedir.
  • Bütün yağların gücü aynı değildir.
  • Castrol EDGE Professional, endüstri standartları limitlerinden çok daha iyi performans göstermektedir.
  • Sürekli ve maksimum motor performansı elde etmek için motor yağınızın, motorunuzda sürekli değişen basınçlara ve sıcaklıklara uyum sağlayabilmesi gerekir.

Fluid Strength TechnologyTM kullanılarak geliştirilmiş Castrol EDGE Professional, Castrol'ün en gelişmiş motor yağlarının arkasındaki özel bir teknolojidir. Hatta Castrol'ün yeni felsefesidir. Üstün içeriğiyle her kullanıma uygun şekilde hazırlanmış olan bu teknoloji, zorlu sürüş koşullarında bile motorunuzun ihtiyaçlarına cevap vererek aracınıza güç kazandırır.

Castrol EDGE Professional bütün motor hızlarında güçlü yağ katmanı oluşturur ve motor verimini artırır.

Günümüzün motorları daha yoğun çalışır, çalışırken de daha çok ısınır ve daha yüksek basınçlarda faaliyet gösterir. En yüksek güçte performans kaybı yaşamamak, maksimum motor verimliliğine ulaşmak ve emisyonları azaltmak en temel hedeflerimizdir. Castrol EDGE Professional güçlü yağ katmanı ile metal temasını en aza indirir, motor yüzeyleri arasındaki sürtünmeyi azaltır.

Metallerin birbiriyle sürtünme ve temaslarının ölçüldüğü çeşitli motor hızlarında yapılan testlerde Castrol EDGE Professional, en yakın rakibine göre daha üstün güce sahip olduğunu kanıtlamıştır.

Volkswagen'inizin çalışma maliyetlerini azaltmanıza da yardımcı olur. Volkswagen'in LongLife bakım aralıkları için özel olarak ortak mühendislik çalışması yapılmıştır.

Sürdürülebilir motor verimliliği
Servis bakım aralıklarında değiştirilen yağ sayesinde motor gücü ve tork korunur.

Çevre dostu
Castrol'ün Clean Performance TechnologyTM emisyonların azaltılmasına yardımcı olur.

Castrol EDGE Professional her türlü motor aşınmasına karşı test edilmiştir. Elde edilen sonuçlar, motorunuza en çok ihtiyaç duyduğunuz zaman en iyi performansı göstereceğinin güvencesini vermektedir.

Felsefemiz, asgari endüstri standartlarının ötesine geçen yağlar üretmek. Bu amaçla Castrol EDGE Professional'ın limitlerini test ederek yağlarımızın ne kadar güçlü olduğunu öğreniyoruz. Ürünlerin mükemmelliklerini de test ediyoruz. Rakiplerimizin kaçı bunu iddia edebiliyor?

En zorlu koşullar altında bağımsız olarak test edilmiş olan Castrol EDGE Professional sürekli olarak motorun en zorlu ihtiyaçlarına uyum sağlar. En yakın rakibine göre daha iyi performans göstererek %35'e kadar daha uzun süre gücünü korur.

CASTROL EDGE PROFESSIONAL 5W-30 EN YAKIN RAKİP (0W-40)

ZORLU KOŞULLAR ALTINDA %35'E KADAR DAHA UZUN SÜRE GÜÇLÜ.

 

Daha fazlası için...