2.21.117.1, 2020-05-20 14:22:52
Garanti & Kasko

Garanti & Kasko

Volkswagen ile içiniz hep rahat.

Bir Volkswagen sahibiyseniz, içiniz rahat olsun. Volkswagen Satış Sonrası Hizmetler her zaman yanınızda! Volkswagen Garantisi, Mobilite Garantisi, Volkswagen Garanti Plus® ve Volkswagen Kasko® hizmetleri hakkında öğrenmek istediğiniz ne varsa, hepsi burada!

image

Volkswagen Garantisi

Volkswagen'inizi hangi Yetkili Satıcımızdan aldığınız hiç önemli değil. Tüm Volkswagen Yetkili Servislerimiz, aracın hangi Yetkili Satıcımız tarafından satıldığına bakmaksızın garanti işlemi yapmakla yükümlüdür.

 

 • Garanti koşulları, Volkswagen Yetkili Satıcısıyla müşteri arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının bir parçasıdır. Müşteri, imzasıyla garanti şartlarını kabul etmiş olur. Aracın teslimi sırasında müşteriye araç kullanım kılavuzu, bakım kitapçığı ve garanti belgesi verilir. Garanti işlemi yapılabilmesi için müşterinin bu belgeyi ibraz etmesi gereklidir.
 • Tüm parçaları dahil olmak üzere aracın tamamı, kilometre sınırı olmaksızın 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. Boya ve gövde garantisi birbirinden farklı olup, Volkswagen Binek araçlar için 3 yıl boya, 12 yıl gövde paslanmazlık garantisi sunulmaktadır.
 • Garantinin başlangıcı aracın teslim tarihidir. Aracın mülkiyeti değiştiğinde garanti süresi etkilenmez.
 • Garanti kapsamı ürün kaynaklı hatalar için geçerlidir. Bu nedenle, doğal aşınma, fazla yıpranma, usulsüz kullanım veya onaylanmamış değişikliklerden dolayı meydana gelen hasarlar ile dış etkenlerden kaynaklanan durumlar garanti kapsamı dışındadır. Garanti kapsamında değiştirilen parçaların mülkiyeti yetkili satıcıya geçer. Garanti kapsamında ücretsiz değiştirilen parçanın garanti süresi aracın garanti süresi ile sınırlıdır.

Garanti kapsamında değiştirilen parçanın ve buna ait işçiliğin bedeli müşteriden talep edilmez. Yolda kalan aracın servise çekilmesi, acil yardım ücreti, taksi, kiralık araç vb. ulaşım masrafları ve otel, konaklama, ticari kayıplar gibi diğer dolaylı masraflar garanti kapsamında değildir. Müşteri araç ile ilgili kusurları vakit geçirmeden en yakın yetkili satıcıya/servise bildirmekle yükümlüdür.

 • Aracın bakım ve onarımları zamanında, düzenli olarak, gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından; periyodik bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmamışsa,
 • Aracın güvenli kullanımına engel teşkil edecek ve onarım maliyeti ekonomik olmayacak seviyede hasar görmüşse,
 • Kullanım kılavuzundaki bilgilendirmelere uyulmamışsa,
 • Araç; amacı dışında, uygun olmayan şartlarda veya aşırı yük altında kullanılmışsa,
 • Aracın bakım ve onarımları zamanında, düzenli olarak, gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından; periyodik bakım ve onarım prosedürlerine uygun şekilde yapılmamışsa
 • Satın alınan araçtaki onarım ihtiyacı zamanında bildirilmemişse,
 • Servis tarafından yapılan uyarılara rağmen, bildirilen süre içinde araç sahibi ya da kullanıcıları onarıma imkân sağlamamışsa,
 • Normal kullanım sonucu ve malzemenin doğası gereği parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir. Aşınmaya maruz olan bu parçalara örnek; ampuller, fren ve debriyaj balataları, filtreler, lastikler, sigortalar, bujiler ve silecek lastikleridir. Fakat söz konusu bu parçalarda malzeme, işçilik ve montaj hatası, yani fabrikasyon hata tespit edilirse parçalar garanti kapsamındadır. Aracın üzerinde yapılan değişiklikler ya da modifikasyonlar söz konusu ise bunlarla ilgili olarak meydana gelen arızalarda garanti geçerli değildir.

Garanti belgesi ile satılması yasal olarak zorunlu olmayan parçalar 6 ay, garanti belgesi ile satılması yasal olarak zorunlu olan parçalar teslim tarihinden itibaren 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. Yedek parça garantisi söz konusu olduğunda, parçanın gerekli teknik bilgi ve yetkinliğe sahip servisler tarafından monte edildiğinin kanıtlanması ve parçanın takılma şeklinin imalatçı tarafından bildirilen teknik özelliklere uyması gerekmektedir.

image

Mobilite Garantisi

Garantisi sona ermiş olsa da aracı ilk günkü gibi kalsın isteyen ve periyodik bakımlarını Volkswagen Yetkili Servislerinde yaptırmaya devam eden Volkswagen kullanıcılarını, bir sonraki bakım zamanına kadar (km/yıl) yaşanabilecek herhangi bir arıza durumunda, ücretsiz çekici hizmeti ile en yakın yetkili servisimize ulaştırıyor ve burada acil servis hizmetimizi ücretsiz olarak sunuyoruz.

image

Volkswagen Garanti Plus®

Volkswagen Garanti Plus®, aracınızı satın alırken sunulan 2 yıllık fabrika garantisini, tercihinize göre +1 veya +2 yıl daha uzatarak, toplam garanti sürenizi 4 yıla çıkarmanıza olanak tanıyor. Böylece aracınızın, garanti kapsamındaki arızalardan kaynaklanan tüm kontrol ve onarımları yetkili uzmanlar ve orijinal yedek parça güvencesiyle Yetkili Servislerimizde yapılır.

Daha fazla bilgi almak için "Detaylı Bilgi" sayfamızı inceleyin.

image

Volkswagen Kasko®

Volkswagen Kasko® ile başınıza gelebilecek her türlü hasar onarımı Volkswagen Yetkili Servisleri çatısı altında, yalnızca Volkswagen Orijinal Parçalar® kullanılarak, konusunda uzman teknisyenler tarafından yapılır. Ne olursa olsun, Volkswagen Kasko® ile içiniz rahat olsun.

 

 • Her türlü hasar onarımı Volkswagen Yetkili Servisleri çatısı altında, yalnızca Volkswagen Orijinal Parçalar® kullanılarak, konusunda uzman teknisyenler tarafından yapılır.
 • Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içinde meydana gelebilecek herhangi bir kazada aracınızın tamir edilemeyecek kadar zarar görmesi ya da çalınması halinde, 0 km araç verilir ya da peşin anahtar teslimi bedeli tamamen karşılanır.
 • Onarımı Volkswagen Yetkili Servisleri'nde gerçekleştirilecek olan 3.500 TL'ye kadar hasarlarda ekspertize gerek yoktur. Böylece, onarım hızlı bir şekilde tamamlanır.
 • Kasko poliçesinin geçerlilik süresi boyunca poliçe ekinde belirtilen ölçü ve adet limitleri dahilindeki onarımlar (Volkswagen'inizin kaporta, boya, deri, vinil, kumaş, plastik aksamlarında oluşabilecek hasarlar için) yetkili servis tarafından hasarsızlık indiriminizi etkilemeden yapılır.
 • Anlaşması olmayan servislerde hasar tazminatının %30'luk kısmı sigortalı tarafından ödenir. Oysa Volkswagen Kasko® anlaşması olan Volkswagen Yetkili Servisleri'nde hasar eksiksiz karşılanır.
 • Cam kırılmalarında 1 kereye mahsus olmak üzere orijinal parça kullanılarak hasarsızlık indirimi bozulmadan değişim avantajı sunulur.
 • Volkswagen Yetkili Servisi'ne teslim edildikten 24 saat sonra aracınızın sorunu giderilmemişse geçici araç verilir.
 • Araç anahtarının kaybı durumunda anahtarınız ücretsiz olarak yenilenir (2.500 TL ye kadar).
 • Volkswagen Yetkili Servisleri hem acente hem de anlaşmalı servis oldukları için işlemleriniz tek merkezden hızla yapılır.
 • İçeriğindeki kasko sigortası, ferdi kaza sigortası, ihtiyari mali mesuliyet migortası, hukuksal koruma sigortası ve kasko yardım paketi hizmetiyle her türlü risk güvence altına alınır.
 • Hasarlar yetkili servis çatısı altında giderildiği için Volkswagen'inizin 2. el değeri korunmuş olur.
 • Volkswagen Kasko®, 10 yaşına kadar olan Volkswagen'leri kapsar. Bu paket, Volkswagen Yetkili Servisleri, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta ve Eureko Sigorta acenteleri tarafından satılmaktadır. Volkswagen Kasko®, vdf, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Anadolu Sigorta ve Eureko Sigorta iş birliğiyle gerçekleştirilen özel bir hizmettir.

Daha fazlası için...