2.20.101.1, 2019-10-22 00:09:34

Haberler

Son Dakika!

Hangi Volkswagen modeli hangi özellikleriyle dünyanın takdirini kazandı? Hangi ödülleri aldı, hangi rekorları kırdı? Yenilenecek ya da ilk kez sunulacak bir Volkswagen modeli var mı? Yetkili Satıcılarımızdaki yerini ne zaman alacak? Volkswagen ile ilgili merak ettiğiniz en yeni gelişmeleri, en güncel haberleri, etkinlik duyurularını ve daha fazlasını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

image

Touareg, 1 Milyon Üretimi Aştı!

31.7.2019

Volkswagen’in efsanevi SUV modeli, premium tasarım özelliklerini geleceğe ışık tutan teknolojilerle buluşturan Touareg bir milyon üretim adedine ulaştı.

Volkswagen Touareg’in dünya çapında tek üretim tesisi olan Slovakya’da 2002 yılı sonunda SUV dünyasına merhaba diyen Touareg, Volkswagen model yelpazesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. 2006 yılında, dünyanın en büyük yolcu uçaklarından biri olan 155 tonluk jumbojet, Boeing 747’yi 150 metre boyunca neredeyse hiç zorlanmadan çekerek sınıfında ne kadar iddialı olduğunu açıkça ortaya koymuştu. Üretim yaşamının sonuna kadar üstün teknolojileriyle rakiplerini oldukça zorlayan birinci nesil, 2010 yılında yerini ikinci jenerasyona bıraktı.

2010 yılında yenilenen yüzüyle karşımıza çıkan Touareg II, otantik ve dinamik sürüş özelliklerini, günlük kullanıma uygun yüksek konfor öğeleriyle bir araya getirirken, sahip olduğu teknolojilerle de yolculuklarınızda karşınıza çıkabilecek her türlü zorluğun üstesinden gelmeye hazırdı. 2015 yılında Rainer Zietlow, Marius Biela ve Sam Roach yönetimindeki bir Touareg II, Afrika’nın en güneyi olan Cape Agulhas’tan Norveç’in kuzey noktası olan Nordkapp’a uzanan 19.000 km’lik mesafeyi 9 gün, 4 saat, 9 dakika, 27 saniyede tamamlayarak bir dünya rekoruna imza atmıştı. “Tüm olasılıklara hazır” söylemiyle yola çıkan bu ikinci nesil de 2018 yılında yerini 3. nesline bırakmıştı.

Volkswagen’in üstün sürüş konforu ve yüksek teknolojilerini, tüm dikkatleri üzerine çeken bir tasarımda buluşturduğu 3. nesil Touareg, ilk iki neslin mirası olan ruhu aynı şekilde temsil etmeye devam ediyor. İşini asla şansa bırakmayan Touareg, bir milyonuncu üretimini kutlamayı sonuna kadar hak ediyor.

Teşekkürler Touareg!

image

Uluslararası ödüllü motoruyla Golf, Volkswagen Yetkili Satıcılarında!

18.4.2019

Otomotiv sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ve konusunda uzman otomotiv gazetecileri tarafından belirlenen “2018 Uluslararası Yılın Motoru - International Engine of the Year” ödülünü "1 litrenin altındaki motorlar" katergorsinde kazanan, Volkswagen'in 1.0 litre hacimli ve 115 PS güce sahip üç silindirli TSI motoru oldu. İşte bu çevreci ve bir o kadar da verimli motorla donatılmış Golf modelleri, şimdi Volkswagen Yetkili Satıcılarında yerini aldı!

Yüksek teknoloji ve verimliliğe sahip bu motor, çevreci ve ekonomik olmasıyla öne çıkıyor. Daha önce 1.0 lt 110 PS’lik modelleriyle tüketicileriyle buluşan Golf’ün 1.0 TSI 115 PS’lik bu yeni versiyonu 7 ileri DSG otomatik şanzıman seçeneğiyle satışa sunuluyor. Bu ödüllü motor 200 Nm’lik maksimum tork sağlarken, 100km’de ortalama 5,0 lt yakıt tüketimi ve 111gr/km CO2 emisyon salımı değerlerine sahip.

image

En sevilen otomobil markasına,
aşkın meyvesi Kristal Elma.

17.10.2018

Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen Türkiye’nin en önemli yaratıcılık ve pazarlama etkinliği Kristal Elma Festivali, 30.yılında "Aşkımızın meyvesi Kristal Elma" mottosuyla 115 kategoride 126 ödülü sahipleriyle buluşturdu.

Yol arkadaşımız, Medina Turgul&DDB ile birlikte hazırlamış olduğumuz “Geri Dönüş Kampanyası”; Etkileşimli ve Dijital Açıkhava Kategorisi’nde Kristal Elma’nın yanısıra Büyük ve Küçük Ölçek Ambient Dayanıklı Tüketim Kategorisi’nde Gümüş Elma ile ödüllendirilmiştir.

“Termal Kamera” ilanlarımız ise Basın / Otomotiv&Otomotiv Ürünleri Kategorisi’nde Bronz Elma almaya hak kazanmıştır. Aynı ilan çalışmamız Turkuvaz Dergi Özel Ödülü’ne de layık görülmüştür.

Bu aşkın tüm mimarlarına teşekkür ederiz.

image

Memnuniyetle zirveye!

21.9.2018

Tüm Volkswagen Yetkili Servislerinin ilkesi, koşulsuz müşteri memnuniyetidir.

Bu ilkeyle çalışmalarını sürdüren Volkswagen Yetkili Servislerimiz, 2018 IACS – Uluslararası Satış Sonrası Hizmetler Müşteri Memnuniyeti (International Aftersales Customer Satisfaction) sonuçlarına göre Yetkili Servislerden Memnuniyet Kriteri’nde birinci olarak, yüksek kaliteli hizmet anlayışını ve müşterilerine vermiş olduğu değeri bir kez daha ortaya koymuş oldular.

Bu büyük başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

image

Touareg’e
Euro NCAP’ten 5 yıldız!

21.9.2018

Daha önceki jenerasyonlarında olduğu gibi premium donanım özelliklerini, geleceğe ışık tutan teknolojilerle buluşturan Touareg, dün açıklanan en son Euro NCAP test sonuçlarında da tüm gözleri üzerinde toplamayı başardı.

Touareg, Avrupa’da satışa sunulan otomobillerin tasarımlarını, teknik altyapılarını ve güvenlik performanslarını, zorlu çarpışma testleri sonrasında titiz biçimde denetleyen bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP tarafından güvenlikte en yüksek seviye olan 5 yıldız ile ödüllendirildi.

Touareg, yetişkin güvenliğinde 100 üzerinden 89, çocuk güvenliğinde 86, yaya güvenliğinde 72 ve güvenlik asistanlarından da 81 puan ile değerlendirilerek, sınıfının en güvenli otomobilleri arasındaki yerini aldı.

image

Stevie Awards'ta 4.kez birinciyiz!

15.8.2018

Başarılı kuruluşları, proje ve çalışmaları ödüllendiren, uluslararası arenadaki en önemli iş ödülleri programlarının başında gelen Stevie International Business Awards 2018’de, Volkswagen Türkiye Instagram hesabımız “En İyi Instagram Kullanımı” kategorisinde “Gold Stevie” ödülüne layık görüldü.

 

image

Şimdi biraz "Sessizlik".
Cappadox 2018.

5.6.2018

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava disiplinlerinin bir araya geldiği etkinliklerde yerel ve ulusal yaratıcıları, tüm dünyadan katılımcılarıyla buluşturan Cappadox’un bu yılki teması “Sessizlik”. Sessizliğin mutlak olmadığını düşünen John Cage, “Her zaman görülecek ve duyulacak bir şeyler vardır,” der. Peki, o zaman, sessizlik nedir? Nasıl düşünülebilir? Çağdaş sanat sergisinin 9 Temmuz’a kadar devam edeceği Cappadox, Volkswagen ana sponsorluğunda 14-19 Haziran 2018 tarihlerinde bu benzersiz coğrafyanın ortasında sessizliği duymaya davet ediyor.

image

Geleceğin elektrikli otomobili;
Volkswagen I.D. VIZZION

20.2.2018

Volkswagen yakın gelecekte yollarda olması planlanan I.D. ürün ailesinin gün yüzüne çıkan dördüncü üyesi olacak olan I.D. VIZZION, 8 Mart'ta kapılarını açmaya hazırlanan Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı öncesi ilk ipuçlarını vermeye başladı!

I.D. VIZZION, diğer aile üyeleri gibi elektrikle çalışıyor. Tamamen otonom sürüş sunan 5,11 metrelik ultra geniş sedan, bir direksiyona sahip değil! Bu sayede sürüş güvenliği ve araç içi kullanım anlayışını tamamen yeni baştan yazmaya hazırlanıyor.

image

Euro NCAP'te Volkswagen rüzgarı!

12.1.2018

3 Volkswagen modeli, Euro NCAP’e göre sınıflarının en iyisi!

Euro NCAP, 2017’nin en iyilerini bir liste ile açıkladı. Açıklanan 6 araçlık en iyiler listesinin 3 modeli Volkswagen’e ait. Arteon “Executive”, T-Roc “Small Off-Road” ve Polo’da “Supermini” kategorilerinin en güvenli otomobilleri ilan edildi. 2017’de Euro NCAP katılımcılarının çoğu ilk defa sahneye çıkan modellerdi ve bunların da büyük bir kısmı 5 yıldız almayı başardı. Euro NCAP’in artırılan güvenlik beklentilerini tabii ki yeni modeller, eski ve sadece görüntüsü yenilenmiş modellere göre çok daha iyi karşılıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de gelişmiş sürüş asistan sistemleri. Örnek vermek gerekirse yaya tespit ve otomatik frenleme özelliği Euro NCAP’te ilk olarak 2016 yılında test edilmişti. Bugünse Euro NCAP’te test edilen araçların %82’si bu özelliği taşıyor ve bu modellerin %62’sinde bu özellik standart olarak sunuluyor.

image

Passat’tan sizin için tasarlanmış yeni bir donanım: Impression.

11.8.2017

Nerede olmak isterseniz size eşlik edecek, nasıl görünmek isterseniz sizi öyle tamamlayacak bir otomobil: Passat Impression.

Ön sis ve statik dönüş farları, 17” “İstanbul” alüminyum jantları, geri görüş kamerası ve 1,6 lt TDI 120 PS motoruyla Passat Impression, Volkswagen Yetkili Satıcılarında sizi bekliyor.

Passat. Olmak istediğiniz yerde.

Daha fazlası için...