• Tavsiye Edilen Başlangıç Fiyatı:₺3.053.000,00
    1
  • Motorlar:2.0 TSI
  • Donanım Seviyeleri:GTI

Kırmızı çizgimiz.

GTI’ın hikayesini herkes bilir. Volkswagen mühendislerinin mesai saatleri dışında gizlice ilgilendikleri sportif Golf projesi üst yönetimin dikkatini çektiğinde ve seri üretim kararı verildiğinde tarihler 1976’yı gösteriyordu. Yarım asır önce saf otomotiv tutkusundan doğan Golf GTI, bugün 8. jenerasyonu ile karşımızda! İlk günkü tutkuyla ve geleceğin teknolojileriyle… 245 PS güce sahip 2.0 TSI motorun tüm gücünü minimum kayıpla ön tekerleklere ileten Elektro-Hidrolik Diferansiyel Kilidi (VAQ) ve dördüncü nesil 7 ileri Çift Kavramalı Şanzıman “DSG” sayesinde Golf GTI, 0'dan 100 km/s'ye sadece 6,2 saniyede çıkarken, azami 250 km/s sürate ulaşır. Güçlü, sportif ve kontrollü… Caddelerin gerçek efsanesi geri döndü.

** Bu sayfada yer alan ilgili ekipmanın standart ya da opsiyonel olduğunu ifade eden göstergeleri aşağıda bulabilirsiniz.
GTI :  Standart ekipman
O : Opsiyonel ekipman

Golf GTI IQ LIGHT LED Matrix

IQ.LIGHT

Golf GTI’ın göz alıcı akıllı aydınlatma teknolojisi ve tüm ihtişamıyla parlayan diğer tasarım özellikleri.

Yeni Golf GTI VAQ

Elektro-Hidrolik Diferansiyel Kilidi “VAQ”

Golf GTI’ın, üstün viraj performansı sunan elektronik kontrollü Elektro-Hidrolik Diferansiyel Kilidi “VAQ” ve diğer üstün teknolojileri.

Volkswagen Dinamik Uzun Far Asistanı “DLA”

Dinamik Uzun Far Asistanı “DLA”

Golf GTI’ın göz alıcı ama göz kamaştırmayan akıllı aydınlatma sistemi ve diğer güvenlik sistemleri.

GTI-Tasarım

Göz alıcı ama göz kamaştırmayan bir teknoloji.

Golf GTI, geceyi gündüze çevirmek için yapay zekadan faydalanan IQ.LIGHT – LED Matrix Farlarla ve Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” ile donatılmıştır. Aydınlatma alanında otomotiv endüstrisinin en gelişmiş teknolojik seviyesini ifade eden IQ.LIGHT – LED Matrix Farlar, her bir farın içinde bulunan 22 adet bağımsız LED modül ile farklı hava ve yol şartlarında en optimum aydınlatmayı garanti altına alır. Entegre dinamik sinyal lambaları ile IQ.LIGHT – LED Matrix Farlar, ayrıca düşük enerji tüketimleri ile yakıt ekonomisine de katkı sağlar. (GTI)

Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile birleştiğinde bu farlar, uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken merkezi kamera sistemi tarafından tespit edilen trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için, LED modüllerini ayrı ayrı kapatıp açabilir. (GTI)

Teknoloji

Keskin virajlar çocuk oyuncağı. 

Golf GTI’ın ön aksında yer alan çoklu plakalı Elektro-Hidrolik Diferansiyel Kilidi “VAQ” viraj performansını üst seviyeye taşır. Geleneksel mekanik diferansiyel kilitleri ile kıyaslandığında değişken kilitleme oranları sunması ve Elektronik Stabilizasyon Programı “ESP” ve Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi “XDS” gibi diğer sistemlerle iletişim halinde çalışması ile öne çıkan bu yeni teknoloji, en keskin virajlarda bile Golf GTI’ın tüm potansiyelini yola aktarmasına olanak tanır. (GTI)

Viraj çıkışında sistem, viraj dışındaki tekerleğin çekiş gücünü artırır ve asimetrik bir güç dağılımı ortaya çıkarır. Bir çeşit Tork Vektörleme “Torque Vectoring” etkisi yaratan bu müdahale hızlanma bağlantılı önden kaymaları (understeer) önler. Sonuç: Tam güçte bile korunan ideal sürüş çizgisi ve çok daha yüksek viraj çıkış hızları. (GTI)

Güvenlik

Sizin dışınızda herkes karanlıkta kalır.

Golf GTI’ın IQ.LIGHT – LED Matrix Farları, Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” fonksiyonuna sahiptir. Dinamik maskeleme özellikli bu sistem trafikte yer alan diğer araç sürücülerinin gözünü kamaştırmadan sürekli şekilde uzun farla sürüş yapılabilmesine olanak sağlar. Trafikte bulunan diğer araçlar ve yolun aydınlatılma seviyesi ile ilgili bilgiler, dikiz aynasında bulunan merkezi bir kamera tarafından sürekli olarak ölçülmektedir. Golf GTI’ın her bir farında bulunan 22 adet LED modülü ayrı ayrı açıp kapatabilen Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist”nın maskeleme fonksiyonu sayesinde uzun far hüzmesi kısmi olarak örtülebilir. Dinamik Uzun Far Asistanı “Dynamic Light Assist” böylece yolun tamamıyla aydınlatılmasını belirgin oranda iyileştirir. (GTI)

Donanım Seviyeleri

Hayalinizdeki Golf GTI' keşfetmek için kendi Golf GTI'ınızı hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Araç Tedariği ile İlgili Güncel Durum

Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza başvurabilirsiniz.

Daha fazlası için...