Volkswagen ÖTV Muafiyetli Araç Satışları

Volkswagen ÖTV Muafiyetli Araç Satışları

En Yeni Volkswagenlere Engelsiz Erişim

Volkswagen dünyasında hiçbir şey hayattan keyif almanıza engel olamaz. Hem engelliler hem de ÖTV’den muaf diğer sürücülerimiz Volkswagen ile yola çıkmanın keyfini doya doya yaşasın diye özel olarak hazırlamış olduğumuz bu sayfada merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Engelli sürücü ehliyeti nasıl alınır? Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) muafiyetlerinden nasıl yararlanılır? Hepsi ve daha fazlası bu sayfada...

ÖTV Muafiyetine Uygun Volkswagen Modelleri

ÖTV Muafiyetine Uygun Modeller

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 30.12.2022 tarihinde, 32059 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliği'ne göre, 1.1.2023 tarihi itibariyle Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’den muaf şekilde satın alınabilecek olan otomobillerin motor silindir hacmine bakılmaksızın, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve diğer her türlü vergiler dahil bedellerinin ₺1.004.200'nin altında olması gerekmektedir. ÖTV muafiyetli tavsiye edilen anahtar teslim araç fiyatları için size en yakın Volkswagen Yetkili Satıcısı'ndan bilgi alabilirsiniz.

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Muafiyeti Nedir?

Volkswagen Özel Tüketim Vergisi Muafiyeti

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), belirli bir mal üzerinden maktu ya da oransal olarak alınan bir harcama vergisidir. Vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzerinde olan tüketiciler, engellilik durumlarını T.C. Kimlik Kartlarına işleterek engelli aylığı alabilir ve vergi indirimlerinden faydalanabilir. Siz de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) İndiriminden faydalanarak bir Volkswagen sahibi olmak istiyorsanız, konuyla ilgili detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Muafiyeti Nedir?

Motorlu Taşırtlar Vergisi Muafiyeti

Araç sahiplerinin yılda iki kez ödemek zorunda olduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi, yani MTV, araç türü, yaşı ve silindir silindir hacmi gibi değişkenlere göre hesaplanan bir vergidir. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken bu vergi, bulunulan ilin vergi dairesi ya da anlaşmalı bankalar tarafından tahsil edilmektedir. Ancak bu vergi için de engellilere özel istisnalar yer almaktadır. Tüm bu istisnalar hakkında detaylı bilgiyi bu bölümde inceleyebilirsiniz.

Engelli Ehliyeti Nasıl Alınır?

Volkswagen Engelli Ehliyeti

1 Ocak 2016’ya kadar engelli sürücülerimize H sınıfı sürücü belgesi verilirken, bu tarihten itibaren A ve B sınıfı, engelli ibareli ehliyetler sunulmaya başlamıştır. B Sınıfı ehliyet almak için yaşınızın 18, A Sınıfı ehliyet almak için yaşınızın en az 20 olması, Avrupa standartlarına göre eğer A sınıfı ehliyet alacaksanız daha öncesindeki 2 yıl A2 ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir. Engelli ehliyeti almak için bilmeniz gereken tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Engelli Raporu Nasıl Alınır?

Volkswagen Engelli Raporu

Engelli Sağlık Kurulu raporu tam teşekküllü devlet hastanelerinde verilebilmektedir. Kamu hastaneleri, engelli sağlık raporu verebilmeleri için belirli aralıklar ile güncellenmekte ve rapor verebilme haklarına sahip olmaktadırlar. Engelli Sağlık Kurulu raporu için başvuruyu mutlaka engelli bireyin kendisi, velisi veya vasisi yapmalıdır. Bu rapor belirlenmiş olan kamu hastanelerinden ücretsiz olarak alınabilmektedir. Merak ettiğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz.

Bilgi Formu

ÖTV Muafiyetli Satışlar hakkında daha detaylı bilgi almak mı istiyorsunuz? Formumuzu doldurun, sizi hemen arayıp, bilgilendirelim.

ÖTV Muafiyeti ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Daha fazlası için...

Daha fazlası için...