Volkswagen Lastik Bilgilendirmesi

Lastik Bilgilendirmesi

Avrupa Birliği (AB/2020/740) normlarına uygun olarak düzenlenen lastik etiketlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca lastik üzerinde yer alan işaretlerin anlamlarını, lastik basıncı ile ilgili sıkça sorulan soruları ve Volkswagen’in lastik basınç uyarı sistemleri ile ilgili bilgilendirmeyi de yine bu sayfada bulabilirsiniz.

Lastik Etiketleri

Lastik Etiketleri

Volkswagen Lastik Etiketleri

Lastiklerin Yakıt Verimliliği ve Diğer Parametreler ile İlgili Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik (AB/2020/740) kapsamında, Volkswagen modelleri ile birlikte sunulan tüm lastik seçenekleri için lastik etiketi, teknik tanıtıcı materyal ve ürün bilgi formuna, aşağıda yer alan “Lastik Etiketlerini Görüntüleyin” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan web sayfasında;

İlgili model ve donanım seviyesi seçimlerini yaptıktan sonra “Araç Oluşturun” butonuna tıklayın.
Araç Oluşturucunun Jantlar kategorisinde yer alan lastiklerin etiketlerini "Daha Fazla Bilgi Alın" butonuna tıklayarak görüntüleyin.

Lastik Üzerinde Yer Alan Bilgilerin Anlamları

Aracınız için doğru lastik seçimi yapabilmeniz için lastiklerin üzerinde yer alan harf ve rakamların ne anlama geldiğini öğrenin.

  • Lastik Basınç Sistemi

    Lastik Basınç İkaz Lambası

    Lastik basınç ikaz lambasının yanıyor olması, lastik basıncının çok düştüğünü veya lastikte yapısal hasarlar oluştuğunu göstermektedir. Böyle bir durumda, aracınızı daha yavaş sürmeniz, ani fren ve manevralardan kaçınmanız ve hemen bir Volkswagen Yetkili Servisini ziyaret etmeniz önerilmektedir. 

  • Volkswagen Lastik Basınç Sistemi

    Lastik Basınç Sistemi

    Lastik basıncını doğru seviyede tutmak, araç performansı, yakıt tüketimi ve sürüş güvenliği için önemlidir. Lastik basıncının olması gerekenden daha düşük ya da yüksek olması,  lastiğin ömrünü kısaltır, daha fazla yakıt tüketimine neden olur ve trafik kazası riskini de artırır. Lastik basıncının en uygun seviyede tutulması için de, Volkswagen 2014 yılından itibaren tüm modellerine Lastik Basınç Sistemi yerleştirmektedir. 

Lastik Basıncı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Online Servis Randevusu

Bir sonraki periyodik bakım zamanınız mı yaklaşıyor? Ya da canınızı sıkan o çiziğin onarım zamanı artık geldi mi? Tüm bakım ve onarım işlemleriniz için hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Daha fazlası için...

Daha fazlası için...