Volkswagen Motor Yağları

Motor Yağları

Doğru motor yağı, motorunuzun bir tamamlayıcısı olarak onu aşınmalara karşı korur, en yüksek performansı ve yakıt ekonomisini sağlamasına yardımcı olur. 

Volkswagen’in Tercih Ettiği Motor Yağları

Volkswagen’in Tercih Ettiği Motor Yağları

Volkswagen Orijinal Motor Yağları

Volkswagen’in tercih ettiği motor yağları en yüksek üretim kalitesine ve yağlama teknolojisine sahiptir ve tüm Volkswagen Yetkili Servisleri tarafından kullanılır. Motorunuzu en iyi şekilde koruması ve aracınızın performansını en üst düzeyde tutması için özel olarak geliştirilen ve uzun süren testlerle Volkswagen modellerindeki etkinlikleri kanıtlanan motor yağları hakkında detaylı bilgiyi, Volkswagen Yetkili Servislerinden alabilirsiniz.

Doğuş Otomotiv’in Volkswagen için tercihi Castrol

--:--

Motor Yağı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Motor Yağı İkaz Lambası

Motor yağı, aracınızın çalışması için hayati öneme sahip bir parçadır. Bu nedenle motor yağı kaynaklı bir sorun olduğunda, sürüş güvenliğinizi tehdit edecek durumlara veya geri dönülmez hasarlara karşı aracınız sizi bir ikaz lambası ile uyarır. Farklı renklerde yanabilen ve bu açıdan farklı anlamlara sahip olabilen motor yağı ikaz lambası hakkında gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Buna ek olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz, aracınızın kullanım kılavuzuna da başvurabilirsiniz.

Motor yağı basıncı çok düşük veya yağlama sistemi arızalı

  • Sürekli Yanıyor: Aracınızdaki motor yağı basıncının çok düşük olduğunu gösterir. Motoru kapatın ve yağ seviyesini kontrol edin. İkaz lambası sarı renkle yanmaya devam ettiği sürece aracınızı kullanarak bir Volkswagen Yetkili Servisine gitmeniz tavsiye edilir.
  • Yanıp Sönüyor: Aracınızın motor yağlama sisteminin arızalı olduğunu gösterir. İkaz lambası sarı renkle yanmaya devam ettiği sürece aracınızı kullanarak bir Volkswagen Yetkili Servisini ziyaret edin ve motor yağı sensörünü kontrol ettirin.

Yağ Viskozitesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Online Servis Randevusu

Bir sonraki periyodik bakım zamanınız mı yaklaşıyor? Ya da canınızı sıkan o çiziğin onarım zamanı artık geldi mi? Tüm bakım ve onarım işlemleriniz için hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Daha fazlası için...

Daha fazlası için...