• Tavsiye Edilen Başlangıç Fiyatı:₺1.477.000,00
    1
  • Motorlar:1.0 TSI, 1.5 TSI
  • Donanım Seviyeleri:Life, Style, R-Line

Taigo. Hikâye Değişiyor.

Taigo, sadece tarzını değil aynı zamanda karakterini de cesurca sergileyenler ve her gün sıra dışı olanı bulanlar için tasarlandı. Volkswagen'in ilk SUV Coupé modeli Taigo, arkaya doğru alçalan tavan hattının her açıdan vurgulandığı etkileyici ve sportif tasarımı ile tüm bakışları üzerine çekerken, gelişmiş teknolojik özellikleriyle de bir SUV'dan beklenenleri fazlasıyla sunuyor. Güçlü motorlar, zengin donanımlar ve yepyeni renk seçenekleriyle Taigo, her gün için sıra dışı.

E-Broşürünü İndirin (Genel Güvenlik Regülasyonu'na (GSR II) uygun araçlar)Opens an external link
E-Broşürü İndirinOpens an external link

** Bu sayfada yer alan ilgili ekipmanın standart ya da opsiyonel olduğunu ifade eden göstergeleri aşağıda bulabilirsiniz.
L : Life donanım seviyesinde standart ekipman
ST : Style donanım seviyesinde standart ekipman
R : R-Line donanım seviyesinde standart ekipman
O : Opsiyonel ekipman

IQ.LIGHT

Taigo'nun göz alıcı akıllı aydınlatma teknolojisi ve tüm ihtişamıyla parlayan diğer tasarım özellikleri.

Dijital Kokpit

Tercihlerinize göre kişiselleştirebileceğiniz 10,25” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit Pro” ve diğer gelişmiş konfor özellikleri.

Taigo TSI motor teknolojisi

TSI Motor

%16’ya varan yakıt tasarrufu sunan Aktif Silindir Yönetimi “ACT” sistemine sahip 1.5 TSI motor ve diğer Taigo teknolojileri.

Tasarım

Dinamik bir görünüm.

Taigo, Volkswagen’in en üst düzey modellerinde kullanılan ultra yüksek teknolojili bir aydınlatma sistemine sahiptir: IQ. LIGHT. Önde, elektronik kontrol ünitesi tarafından yapay zeka algoritmalarıyla yönetilen IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde destekler. Sistem donanımında bulunan çok sayıda bağımsız LED modül, sürüş, hava ve yol durumuna bağlı olarak bağımsız şekilde hareket eder ve her koşulda en ideal aydınlatmayı garanti altına alır.

Taigo’nun arkasında ise, tıpkı öndeki gibi Volkswagen logosuna kadar uzanan LED ışık şeridi ile bütünleşik, koyulaştırılmış spor IQ. LIGHT stop lambaları görev yapar. (ST) (R) Tamamı LED aydınlatmalara sahip park, fren, sinyal, geri vites ve sis lambaları ile modern ve işlevsel bu stop lambaları, aynı zamanda modern Volkswagen’lerin yeni tasarım felsefesini ortaya koyar. (L) (ST) (R) 

Konfor

Bir bakışta tüm detaylar karşınızda.

Yoldayken sürüş, performans ve güvenlik ile ilgili verileri takip etmek gerekir. Taigo’nın Dijital Kokpit’inde yer alan 8” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit” hız göstergesi, devir saati, ikaz lambaları ve diğer temel içerikleri, 8” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekrana yansıtır. (L) (ST) (R)

Yurt dışı görselleri Türkiye'de sunulan standart ve opsiyonel ekipmanlardan farklılık gösterebilir.

Teknoloji

Esnek, verimli ve güçlü.

Taigo gibi bir Coupé SUV’de kullanılan motorlardan yüksek performans beklenir. Peki ya verimlilik?..  

Taigo’nun 1.0 ve 1.5 litre hacimli TSI motorları güçlü oldukları kadar ekonomiktirler de. Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon anlamına gelen "TSI" teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen'in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir. Gerçek sürüş keyfi ve dizelleri bile aratmayan verimlilik için TSI, en doğru seçenektir.

Güvenlik

Her zaman doğru yolda.

Taigo'nun Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist", sistemin içeriğinde barındırdığı radar, sensör ve kameralar yardımıyla yoldan, trafikten ve çevreden aldığı bilgileri analiz eder, gerektiğinde müdahalelerde bulunarak güvenli bir sürüşün mimarı olur. Fren ve gaz kararlarını otonom bir şekilde vererek önünde seyreden araç ile takip mesafesini koruyabilir ve gerektiğinde kontrollü bir şekilde şerit değiştirebilir.¹ (O)

Taigo, Şerit Takip Asistanı "Lane Assist" sayesinde şerit çizgilerini takip eder, Ön Bölge Asistanı “Front Assist” sayesinde ise kritik mesafe durumlarını algılar ve durma mesafesini kısaltmaya yardımcı olur. (L) (ST) (R)

Yarı Otonom Sürüş Asistanı "Travel Assist", özellikle otoyollarda önünüzdeki araçla mesafeyi hesaba katarak şeridinizi ve hızınızı korumanıza yardımcı olur, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş keyfinizin artırır.

1 Sistemin kabiliyetleri dahilinde. Sürücü her zaman destek sistemlerini kapatma konusunda hazırlıklı olmalı ve aracı dikkatli bir şekilde kullanma sorumluluğunu göz ardı etmemelidir.

Donanım Seviyeleri

Hayalinizdeki Taigo'yu keşfetmek için kendi Taigo'nuzu hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Araç Tedariği ile İlgili Güncel Durum

Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza başvurabilirsiniz.

Daha fazlası için...