Tiguan Header Görseli
Tiguan Header Görseli
Tiguan Header Görseli

Yeni hikâyen.
Yeni Tiguan.

Tavsiye Edilen Başlangıç Fiyatı:1
₺435.000
Motorlar:
1.5 TSI, 2.0 TDI 4MOTION
Donanım Seviyeleri:
Life, Elegance, R-Line

Yeni Tiguan, mümkün olanın ötesinde.

Avrupa’nın en çok satılan SUV’u ve Volkswagen’in son yıllarda dünya çapındaki en popüler modeli olan Tiguan, güçlü tasarım dokunuşları ve en güncel otomotiv teknolojileri kullanılarak baştan sona yenilendi! Üstün Alman mühendisliğinin bir sonucu olan kusursuz sürüş özellikleri ve tartışılmaz Volkswagen sağlamlığıyla Tiguan, şimdi her zamankinden daha konforlu ve daha sezgisel.

Tasarım

 • Tiguan IQ. Led Matrix Farlar
  Tiguan IQ. Led Matrix Farlar

Göz kamaştırmayan, göz alıcı bir teknoloji.

 • Tiguan IQ. Led Matrix Farlar
  Tiguan IQ. Led Matrix Farlar

IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, aktif sürüş güvenliğini en üst düzeyde desteklerken yeni Tiguan'ın tüm ihtişamıyla parlamasına da katkı sağlar.

Sistem, her bir far grubunda yer alan çok sayıda LED modülü bağımsız olarak açıp kapatabilir. Bu sayede, farklı hız, hava ve yol koşulları altında en optimum aydınlatma otomatik olarak sağlanır.1 Üstelik Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile birleştiğinde bu farlar, uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken merkezi kamera sistemi tarafından tespit edilen trafikteki diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için de bu LED modüllerini ayrı ayrı kapatıp açabilir.

1 Hız limitleri dahilinde.

Konfor

Sezgilerinizle kontrol edin.

Dış tasarımı gibi iç mekanı da tamamen güncellenen yeni Tiguan, sürücüsüne yenilikçi ve çığır açan özelliklerle donatılmış, yakınlaşma sensörü ve “Touch Slider” gibi sezgisel kumanda yöntemlerini destekleyen yepyeni bir dijital kokpit sunar.

26 cm (10,25”) genişliğindeki, yüksek çözünürlüklü Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”, sürüş ile ilgili önemli bilgileri direkt olarak sürücünün görüş alanına yansıtır. Merkezi bilgi ve eğlence sistemi ekranı gibi dokunmatik yüzeylere sahip, fiziksel tuş barındırmayan çok fonksiyonlu deri direksiyonun yanı sıra, 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic” sisteminin de kumandaları tamamen yeni, tamamen sezgisel!

 • 26 cm (10,25”) Dijital Gösterge Paneli “Active Info Display”
 • 3 Bölgeli Dokunmatik Klima “Climatronic”
 • Çok fonksiyonlu dokunmatik deri direksiyon.

Teknoloji

 • TSI Teknolojisi
  TSI Teknolojisi

Esnek, verimli ve güçlü.

 • TSI Teknolojisi
  TSI Teknolojisi

Yeni Tiguan’ın TSI motorları güçlü olduğu kadar ekonomik de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için yeni Tiguan TSI, mükemmel bir seçenek.

Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon "TSI" teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen'in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir.

Defalarca Uluslararası Yılın Motoru "Engine of the Year" ödülü kazanan Volkswagen'in efsanevi TSI motorlarını denemeden, yüksek performansı, düşük tüketimle birleştiren gerçek bir modern benzinli motorla karşılaşmamışsınız demektir.

Güvenlik

 • Tiguan Trafikte Sürüş Asistanı
  Tiguan Trafikte Sürüş Asistanı

Otomatik ve güvenli takip mesafesi.

 • Tiguan Trafikte Sürüş Asistanı
  Tiguan Trafikte Sürüş Asistanı

Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece uzun yolculuklarda sürücünün üzerine binen yük azalır, güvenlik ve konfor azami düzeyde artar. Bu sistem sayesinde ayrıca, dur-kalk trafikte ilerlerken yeni Tiguan tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar (Çift Kavramalı Şanzıman "DSG" ile).

1 Maksimum 210 km/s hıza kadar.
2 Hız limitleri dahilinde.

1. Adım: Bir Donanım Seviyesi Seçin.

Hayalinizdeki Tiguan’ı oluşturmaya başlamak için önce bir donanım seviyesi seçin ve “Araç Oluşturun” butonuna basın.

2. Adım: Kendi Tiguan'ınızı Oluşturun.

Şimdi, bir önceki adımda donanım seviyesi tercihini yaptığınız Tiguan’ınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Model Bilgi Formu

Yeni Tiguan hakkında daha detaylı bilgi almak mı istiyorsunuz? Formumuzu doldurun, sizi hemen arayıp bilgilendirelim.

Daha fazlası için...