2.20.101.1, 2019-10-22 00:09:34

Castrol EDGE Professional

Performans için güç, sürüş için özgürlük...

Titanyum gücünde Castrol EDGE Professional, Castrol'ün şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve her sürüş koşuluna uyum sağlayan motor yağıdır. Benzersiz gücü, çeşitli sürüş hızlarında metallerin birbiriyle temasını ve sürtünmeyi azaltır; motorun maksimum performansla çalışmasını sağlar.

Mit der Stärke von Titanium FST™.

Castrol Edge Professional
Longlife III 5W-30

TITANIUM FST™ teknolojisiyle geliştirilmiş Castrol EDGE Professional, yağın film mukavemetini iki katına çıkarırken yağ filminin kırılmasını önler ve motor performansını maksimum seviyeye getirmek için sürtünmeyi azaltır. Sürücünün ve motorun talebi ne olursa olsun yüksek performans sağlar.

Bunları biliyor musunuz?

  • Motor basınçları son 10 yılda iki katına çıktığı için, günümüzün motor yağlarının da daha güçlü ve dayanıklı olması gerekir.
  • Bütün yağların gücü kesinlikle aynı değildir.
  • Sürekli ve maksimum motor performansı elde etmek için motor yağınız, motorunuzda sürekli değişen basınç ve sıcaklık değerlerine uyum sağlamalıdır.
  • Yüksek basınç altında metal yüzeyler arasında dayanabilen tek şey motor yağıdır.
  • Castrol EDGE Professional, endüstri standartları limitlerinden çok daha iyi performans göstermektedir.
  • Titanyum gücünde Castrol EDGE Professional, Castrol’ün şimdiye kadar ürettiği en güçlü motor yağıdır.

Castrol EDGE Professional motorun içinde, bütün devir hızlarında dayanabilecek kadar güçlü bir yağ katmanı oluşturarak motor verimini artırır.

Günümüz motorları değişen teknolojileriyle birlikte artık daha yüksek bir yük altında çalışırlar. Dolayısıyla çalışma anında daha fazla ısınırak daha yüksek basınçlarda faaliyet gösterirler. Maksimum güçte ilerlerken, performans kaybı yaşanmamasına ve en yüksek motor verimliliğine ulaşılarak emisyon değerlerinin düşürülmesine katkıda bulunmayı hedef edinen Castrol, Castrol EDGE Professional’ın ultra güçlü yağ katmanı ile metal – metal temasını en aza indirirerek motor yüzeyleri arasındaki sürtünmeyi azaltır. Gerçekten de metallerin birbiriyle sürtünme ve temaslarının ölçüldüğü, çeşitli motor hızlarında yapılan testlerde Castrol EDGE Professional, en yakın rakibine göre daha üstün bir güce sahip olduğunu kanıtlamıştır.

Castrol EDGE Professional, sürdürülebilir motor verimliliği ile motor gücünü ve torkunu korur. Ayrıca dünyanın ilk Karbon Nötr sertifikalı madeni yağı olmasıyla da çevre dostudur.

Castrol EDGE Professional, her türlü motor aşınmasına karşı defalarca bağımsız olarak test edilmiştir. Elde edilen sonuçlar, motorunuzun en çok ihtiyaç duyduğu anlarda dahi en yüksek performansı göstereceğinin güvencesini vermektedir.

Bu bağımsız araştırma sonuçlarına göre;

Castrol EDGE Professional ile %15’e kadar daha az sürtünme* elde edilmiştir.

Castrol EDGE Professional, en yakın rakibine göre %45’e kadar daha fazla güç** sağlamaktadır.

*TITANIUM FST™ ile güçlendirilmiş Castrol EDGE Professional, TITANIUM FST™ teknolojisi ile güçlendirilmemiş yağlara göre sürtünmeyi %15’e kadar azaltmıştır. Bu testlerde 2012 yılı Castrol satışlarının %61’ini oluşturan ürünler test edilmiştir.

**Bağımsız bir laboratuvarca yapılan Maksimum Dayanıklılık Testi'nde TITANIUM FST™ ile güçlendirilmiş Castrol EDGE Professional'ın referans alınan ürüne göre %45'e kadar daha güçlü kaldığı kanıtlanmıştır.

Daha fazlası için...