Gece Görüş Sistemi “Night Vision”

Volkswagen Gece Görüş Sistemi

Touareg’de sunulan Gece Görüş Sistemi “Night Vision”, radyatör ızgarası içinde yer alan ısıya duyarlı termal bir kamera ile 130 metre mesafeye kadar olan alanda insan ve büyük hayvanları algılayarak Dijital Kokpit ekranına aktarıyor. Sistemin algıladığı engeli daha belirgin hale getirmek için IQ. LIGHT LED Matrix farlar bir ışık hüzmesi yakar ve frenler acil durum frenlemesi için hazır hale getirilir.

Bu sayede, gece yolculuklarında daha güvenli bir sürüş imkanı sağlanmaktadır.

 

 

Geçiş Derinliği

Volkswagen Geçiş Derinliği

Geçiş derinliği, lastiğin temas ettiği nokta ile motorun hava giriş ya da çıkış noktası arasındaki mesafeyi tanımlayan derinliktir. Sözkonusu bir Touareg ise bu derinlik sizi biraz şaşırtabilir. Çünkü; Touareg, 580 milimetreye varan derinliklerde bile kusursuz bir geçiş imkanı sunmaktadır.

 

 

Gelişmiş Çarpışma Hazırlığı “PreCrash 360” 

Gelişmiş Çarpışma Hazırlığı “PreCrash 360” sistemi, ön ve arkadan gelen tehlikelerin yanısıra yandan gelen olası tehlikeleri algılar ve araç içindekilerin güvenliği için gerekli önlemleri almaktadır.

 

 

Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri Paketi

Touareg modelinde sunulan Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri aşağıdaki sürüş asistan sistemlerini içermektedir.

  • Kavşak Asistanı “Front Cross Traffic Assist”
  • Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist”
  • Şerit Takip Asistanı “Lane Assist”
  • Gelişmis Çarpışma Hazırlığı “PreCrash 360”
  • Adaptif Hız Sabitleyici “ACC”
  • Trafikte Sürüş Asistanı “Traffic Jam Assist”
  • Acil Durum Asistanı “Emergency Assist”
 
 

Geri Görüş Kamerası "Rear Assist"

Volkswagen Geri Görüş Kamerası

Geri Görüş Kamerası “Rear Assist”, geri sürüşlerde veya park esnasında olası kazaları önlemek amacıyla sürücüye destek verir.

Bu sistemde radyo ya da radyo navigasyon sistemlerinin ekranına yansıtılan kamera görüntüsü, aracın arkasında yer alan bölgenin sürücü tarafından görüntülenmesini sağlar.

Ekran üzerinden görüntülenen kamera görüntüsüne ek olarak, direksiyon pozisyonuna paralel olarak aracın ilerleyeceği yol, şeritler yardımıyla ekran üzerinde gösterilir ve sürücüye park etme sürecinde destek olunur. Bu şeritler otomobilin mevcut direksiyon açısı ile hangi yöne gideceğini veya direksiyonun ne zaman döndürülmesi gerektiğini net bir biçimde belirtir.

 

 

Gesture Control "Harekete Duyarlı Kontrol Özelliği"

Volkswagen Gesture Control

Bilgi ve Eğlence Sistemi ekranı üzerinde sağdan sola veya soldan sağa el hareketleriyle menü fonksiyonları arasında ekrana dokunmadan geçiş yapmayı ve bilgi eğlence sistemi içerisindeki birçok özeliğin kontrolünü rahatlıkla sağlayabileceğiniz Harekete Duyarlı Kontrol “Gesture Control” özelliği sayesinde yepyeni bir teknolojiyle tanışmanızı sağlıyor. Harekete duyarlı kontrol özelliği yeni nesil "Discover Pro" Bilgi ve Eğlence Sistemi ile sunulmaktadır.

 

 

Gündüz Sürüş Farları

Volkswagen Gündüz Sürüş Farları

Gün boyunca aracınızda sunulan ilave aydınlatmalar, yolculuklar sırasında oluşabilecek olası kaza risklerini azaltır.

Gündüz sürüş farları, aracınızın ön farlarına ya da tampon bölgesine entegre edilmiş bağımsız aydınlatmalardır. Sürüş güvenliğini desteklemesi ve karşıdan gelen araçların gündüz ve tüm hava koşullarında fark edebilmesi için kontak açıldığında devreye girer.

 

 

Güvenli Direksiyon Kolonu

Volkswagen Güvenli Direksiyon Kolonu

Güvenli direksiyon kolonu, çarpışma sırasında teleskop yapısına benzer bir şekilde iç içe geçen ve böylece direksiyonun iç mekâna girmesini önleyen özel bir tasarıma sahiptir.

Teleskopik bağlantılar ve ilave eklemler, direksiyon hareketinin bir çarpışma sırasında büyük ölçüde sönümlenip ortadan kaldırılmasını ve zarar vermemesini sağlar. Bu sayede sürücünün yaralanma olasılığı azaltılır. Ayrıca, kaza sırasında direksiyonun ve hava yastığının belli bir açıda kalması sağlanır ve sürücü için ilave koruma sunulur. Sönümleme fonksiyonuna sahip entegre edilmiş kaydırma mekanizması, tekniğin izin verdiği en iyi şekilde göğüs ve başa binen baskıları azaltır.

 

 

Güvenlik Sistemleri

Volkswagen Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemlerinin görevi, araç içerisinde bulunan yolcuların yaralanma tehlikesini mümkün olan iyi şekilde önlemektir.

Önden çarpışma sonucunda oluşan kazalardaki en önemli güvenlik sistemi birleşenleri şunlardır; kemer gergi sistemine ve kemer güç sınırlayıcısına sahip doğru bir şekilde takılmış emniyet kemerleri, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları (varsa diz hava yastığı) ve doğru bir şekilde ayarlanmış koltuklar ile koltuk kafalıklarıdır.