Immobilizer

Volkswagen Immobilizer

Elektronik Hırsızlık Önleme Sistemi olan Immobilizer kontak anahtarının yerinden çıkartılmasıyla devreye girer ve aracın motor kontrol ünitesi ile paralel çalışarak yetkisiz kişiler tarafından çalıştırılmasını önler.

Sistem, kontak anahtarına entegre edilen bir verici ve alıcı birimini kullanır. Aracın her çalıştırılmasından önce sistem yeni bir aktivasyon kodu üretir ve bu kodu kontak anahtarına transfer eder. Sadece bu aktivasyon koduna sahip orijinal anahtarın kullanılmasıyla sistem aktive olur ve araç güvenli bir şekilde çalıştırılır. Kullanılan gelişmiş şifreleme teknolojisi sayesinde, sistem aracınızı elektronik olarak kopyalanan kontak anahtarlarına karşıda korur.

Hatırlatma: Hiçbir sistem hırsızlığa karşı %100 güvenlik garanti edemez. Ciddi yasadışı yollara başvurulması sonucunda immobilizer sisteminin devre dışı bırakılma olasılığı ender olsa dahi mümkündür.

 

 

ISOFIX Sistemi

Volkswagen ISOFIX Sistemi

ISOFIX, dünyaca ünlü otomobil üreticilerinin, çocuk koltuklarının sabitlenmesi için tek düzen ve optimum bir standart geliştirme çabasının ürünüdür.

ISOFIX çocuk koltuklar, sade bir sabitleme tertibatı ile donatılmıştır ve standartlaştırılmış soket bağlantılarıyla donatılmış olan tüm araçlarda kullanılabilirler. Çocuk koltuğunun alt yapısı, karoseriye ayrılmaz bir şekilde bağlanmış iki tutma aparatına sahiptir. ISOFIX’e uygun çocuk koltukları, iki adet yerleştirme kolu üzerinden bu bağlantılara sağlam bir şekilde sabitlenir.

ISOFIX çocuk koltukları, kolayca monte edilebilir ve karoseri üzerindeki sağlam sabitleme sayesinde maksimum güvenlik sunar. Volkswagen model yelpazesindeki tüm araçlar, arka koltuklarında ISOFIX tutma aparatına sahiptir.

 

 

Işık ve Görüş Paketi

Volkswagen Işık ve Görüş Paketi

Işık ve Görüş paketi, size hem konforlu hem de güvenli sürüşü birlikte sunar.

Bu paketin içeriği modelden modele göre değişmekle birlikte genel olarak aşağıda yer alan donanımlardan oluşmaktadır:

  • Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
  • Yağmur sensörü
  • Eve geliş “Coming Home” fonksiyonu
  • Evden çıkış “Leaving Home” fonksiyonu
  • Far sensörü

Seçmiş olduğunuz modele ait paket içeriği için Yetkili Satıcı’nızdanOpens an external link detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Linkler:

 
 

İkincil Çarpışma Freni "Multi Collusion Brake"

Volkswagen İkincil Çarpışma Freni

Araştırmalar, yaralanmalı kazaların %25’inde ana çarpışmayı takiben ikincil çarpışmaların da yaşandığını göstermektedir.

İkincil Çarpışma Freni “Multi Collusion Brake”, eğer çarpışma yeterince kuvvetliyse, ana çarpışmanın ardından frenleme sistemi üzerinden aracı frenler ve hızı 10 km/s’ye düşürür. Böylece darbenin etkisiyle hızlanan araç yavaşlatılarak başka bir çarpışmaya girmesi riski azaltılmış olur.

 

 

İzolasyonlu Camlar

Volkswagen İzolasyonlu Camlar

Isı izolasyonlu ve kızıl ötesi ışınları yansıtan camlar, konforlu bir iç mekân iklimi sunar.

Bu özel camlar, çok yüksek hava sıcaklıklarında iç mekânın ısınma oranını azaltarak araç içindekilerin kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar. Ayrıca kima sistemi, araç içerisini istenilen sıcaklığa soğutmak için daha az enerjiye ihtiyaç duyduğundan, yakıt tüketimini düşürerek çok daha verimli bir kişilik sergiler. Bu sayede hem yakıt tüketimi hem de emisyonlar azaltılır.