Rampa Açısı

Volkswagen Rampa Açısı

Rampa açısı, aracın düşük hızlarda seyir ederken eğimli yüzeye temas etmeden üzerinden geçebileceği açıyı tanımlar.

 

 

RCD 310 Radyo-CD-MP3 Çalar

Sade ve şık bir müzik sistemi: RCD 310 radyo-CD-MP3 çalar

Türkçe dil seçenekli RCD 310 radyo-CD-MP3 çalar, kolay kullanımı ve sahip olduğu CD çalar ve AUX-IN multimedya bağlantı kaynakları sayesinde müzik dosyalarının oynatılabilmesini sağlar. Sistem, MP3 ve WMA formatındaki dosyaları destekler.

 

 

RCD 510 Radyo-CD-MP3 Çalar

RCD 510 radyo-CD-MP3 çalar ile otomobilinizde eğlence standart.

6,5” renkli  ve yüksek çözünürlüklü geniş dokunmatik ekrana sahip Türkçe dil seçenekli RCD 510 radyo sistemi, AUX-IN, SD kart yuvası ve CD yuvasına entegre 6’lı CD değiştirici yardımıyla farklı kaynaklardan müzik dinlenebilmesini sağlar.

Ayrıca sürüş konfor paketi yada park sensörleri ile birlikte alındığında sunulan görsel park yardım sistemi sayesinde otomobilin park esnasında engele olan mesafesi, RCD 510 ekranı üzerinden sanal  olarak görüntülenebilir.

 

 

Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head Up Display”

Volkswagen Head-Up Display

Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head Up Display”, asistan sistemleri, navigasyon yönlendirme ve anlık hız bilgilerini sürücünün göz hizasında görmesini sağlar.

10x15 cm ölçüler ve 480x240 piksel çözünürlüğe sahip ekranın açılıp, kapanması ve yükseklik ayarı far kontrol grubunun olduğu alanda yer alan özel buton ile yapılabilmektedir. Sürücü, bilgi ve eğlence sistemi üzerinden görüntülenmesini istediği fonksiyonu seçebilir.

Touareg modelinde sunulan Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı “Head Up Display”, ön cam yüzeyinde 217 mm genişlik ve 88 mm yüksekliğe sahip bir alana yansıtılmaktadır. 

 

 

R-Line Türkiye Paketi

Passat modelinde R-Line Türkiye paketinde aşağıdaki özellikler yer almaktadır.

  • R-Line Dış gövde tasarımı
  • Panoramik açılır cam tavan
  • 19” Verona alüminyum alaşımlı jantlar

T-Roc modelinde sunulan R-Line Türkiye paketinde aşağıdaki özellikler yer almaktadır.

  • R-Line Dış gövde tasarımı
  • Elektrikli açılır / kapanır bagaj kapağı
  • 18” Sebring alüminyum alaşımlı jantlar
 
 

RNS 315 Navigasyon-Radyo-CD-MP3 Çalar

RNS 315 navigasyon-radyo-CD-MP3 çalar ile hep doğru yolda ilerleyeceksiniz.

Türkçe dil seçenekli RNS 315, navigasyon-radyo-CD-MP3 çaları 5” renkli dokunmatik ekranı aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Görsel ve sesli yönlendirme fonksiyonlarını bir arada sunan navigasyon sistemi, gitmek istenen adres ya da POI girişleri ardından sürücü için uygun rota seçeneklerini ekran üzerinde gösterir. Ayrıca sistem CD çalar, AUX-IN ve SD kart arayüzü üzerinden MP3 ve WMA formatindaki müzik dosyalarını destekler.

 

 

RNS 510 Navigasyon-Radyo-CD-MP3 Çalar

Kolay kullanımı ve sunmuş olduğu sayısız fonksiyonu sayesinde RNS 510 navigasyon-radyo-DVD-MP3 çalar görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Türkçe dil seçenekli RNS 510 navigasyon-radyo-DVD-MP3 çalar, 6,5” yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekranı, 30 GB dahili hafızası, harici ses girişi (AUX-IN) ve SD kart yuvasıyla benzersiz bir navigasyon ve müzik sistemi sunar.

Sistemin sahip olduğu DVD çalar, AUX-IN ve SD kart ara yüzleri sayesinde MP3 ve WMA desteklenir. Ayrıca DVD çalar video oynatma imkanı sunar.

Not: Otomobil hareket halindeyken sürücünün güvenliği adına DVD çalar otomatik olarak devre dışı kalır.

 

 

Römork Manevra Asistanı "Trailer Assist"

Volkswagen Römork Manevra Sistemi

Römork Manevra Asistanı “Trailer Assist”, bir römork bağlıyken geri yönde manevraya başlandığında otomatik direksiyon müdahaleleri ile sürücüye destek olur.

Geri manevra kamerasının görüntü işleme algoritmalarına dayalı olarak, römorkun dönüş açısı takip edilir ve değerlendirilir. Direksiyon açısının hesaplanması için, dönüş açısının sanal kaydı kullanılır. "Römork Manevra Asistanı" fonksiyonunun aktif hale getirilmesi için, geri vites seçildikten sonra Park Desteği düğmesine basılmalıdır. Sistemin aktif hale getirildiği, çok fonksiyonlu ekranda belirtilir. Bağlı römorkun istenen dönüş açısı ve manevra yönü, yan ayna kumandalarıyla ayarlanır. Manevra sırasında, araç direksiyon müdahalelerini otomatik olarak gerçekleştirir; sürücünün tek yapması gereken gaz ve fren pedallarını kullanmaktır. Son olarak, ayna kumandası geri çekildiğinde, manevranın tamamlanması için römorkun o anki hareket yönü kaydedilir ve römork kaydedilen yönde düz olarak ilerleyecek şekilde direksiyon müdahaleleri gerçekleştirilir.

 

 

Run-Flat Özellikli Lastikler

Volkswagen Run-Flat Özellikli Lastikler

ST (Kendinden Destekli Lastik/Self Supporting Tire) ya da Run-Flat lastikler olarak da adlandırılan patlamış halde dahi yola devam etme özelliğine sahip lastikler yüksek güvenlik ve konfor sunar.

Kendinden destekli lastikler, güçlendirilmiş dış yüzeyleri sayesinde içlerinde hava olmadan dahi maksimum 80 km/s’ye ulaşan hızlarda 200 km'ye kadar kullanılabilir. Güvenlik gerekçeleri nedeniyle bu tip lastikler sadece lastik basınç sistemi ile birlikte sipariş edilebilir çünkü normal sürüşler sırasında lastik hasarları her zaman anında fark edilemeyebilir ve virajlarda veya sert frenler yapılması sonucunda bu durumlar tehlikeli durumlar yaşanmasına neden olabilir.